Become Successful with Web Hosting

Daily Archive: 10/07/2018

Кишкові палички: список понад 100 українських пляжів, непридатних для купання – МОЗ

В Україні 114 пляжів та рекреаційних зон у різних областях не рекомендуються для купання, повідомила ввечері 10 липня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Акул та піраній тут звісно немає, але наявні кишкові палички. Вони свідчать, що водойми можуть бути забруднені, зокрема стічними водами з каналізації. У такій воді дуже небезпечно купатися, адже в ній із високою вірогідністю можуть бути патогенні організми, які зокрема викликають дизентерію, лептоспіроз, гепатит А та безліч інших інфекцій», – наголосила Супрун.

Вона також вказала, що такі небезпечні пляжі є в 19 областях України.

Повний список небезпечних для здоров’я місць відпочинку біля води оприлюднив сайт міністерства охорони здоров’я України.

Автор «Франчески» записав відеозвернення про українських політв’язнів, що голодують у Росії

Автор роману «Франческа. Повелителька траєкторій», презентованої на цьогорічному «Книжковому арсеналі» у Києві, письменник, журналіст і оператор польотів NASA Дорж Бату (Андрій Васильєв) записав відеозвернення на підтримку Олега Сенцова та українських політв’язнів, що голодують у Росії. Ролик він розмістив на своїй сторінці у Facebook.

«Вже 58 днів голодує незаконно ув’язнений російською владою Олег Сенцов. 114 днів триває голодування Володимира Балуха. 15 днів без їжі Емір-Усеїн Куку, і 45 днів – Олександр Шумков (цю інформацію складно підтвердити через труднощі з доступом до нього – ред.). А у світі все йде так, ніби нічого не трапилось: чемпіонат світу з футболу в Росії, відпустки, пляжний сезон і політичні ігрища. Це нормально. Окрім чемпіонату світу, звісно. Життя не стоїть на місці для нас усіх, це правда. Але просто варто пам’ятати, що для тих українців і кримських татар, що сидять у російських в’язницях, кожен день може бути останнім. І давайте не дамо забути іншим», – закликав письменник.

Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку 26 червня оголосив голодування. Раніше голодування оголосили інші українці, яких утримують у Росії з політичних мотивів, зокрема, Володимир Балух та Олег Сенцов.

Останні новини про Олега Сенцова читайте тут

Певний час у тюрмі голодував також Олександр Кольченко, однак був змушений припинити протест за станом здоров’я. Незрозумілою залишається ситуація щодо Олександра Шумкова.

Окрім того, стало відомо, що у полоні сепаратистів оголосив голодування український журналіст Станіслав Асєєв (Васін).

Адвокат Полозов продовжує спроби отримати указ Путіна про помилування Чийгоза та Умерова

У Росії почали наглядове провадження за скаргами, поданими адвокатом Миколою Полозовм в інтересах заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Про це Полозов написав у Facebook 10 липня.

Як наголошує адвокат, відмова адміністрації президента Росії в наданні до ознайомлення текстів указів про помилування Чийгоза і Умерова є порушенням частини 2 статті 24 Конституції Росії.

28 березня Московський міський суд залишив в силі рішення Тверського районного суду, який відмовив у прийнятті до розгляду позовних заяв до адміністрації президента Росії заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Раніше Полозов оскаржив відмови Тверського районного суду Москви прийняття до розгляду позовів голів Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Зокрема, мова йде про надання інформації указів про помилування.

У вересні 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив Ахтема Чийгоза до восьми років колонії. Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Його звинувачували в організації масових заворушень.

Пізніше російський суд у Криму засудив до двох років колонії-поселення Ільмі Умерова. Його звинувачували в публічних закликах до сепаратизму.

25 жовтня 2017 року російська влада звільнила й передала Туреччині Умерова та Чийгоза. Пізніше звільнені лідери Меджлісу кримськотатарського народу приїхали до Києва.

 

Copyright © 2019  Накипіло  All rights reserved   |   громадянський портал | мережа правди | sellines