Daily Archive: 04/11/2018

У столиці Чехії запалили свічки пам’яті жертв Голодомору

У столиці Чехії Празі учасники української громади країни долучилися до міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!». Кілька десятків українців та чехів зібралися на Старомнестській площі в історичному центрі міста, щоб ушанувати пам’ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору 1932–33 років в Україні.

Проведення цьогорічної акції присвячено пам’яті дітей, які померли або не народилися внаслідок геноциду.

«Важко взагалі уявити, що щоденно може помирати 75 тисяч людей. Геноцид проти українського народу завдав такого страшного удару нашій нації, шо ми досі не можемо позбутися цих наслідків. Це був не лише моральний, фізичний удар. Це був удар по генофонду, оскільки третина з усіх загиблих – діти. Ми всі повинні не просто пам’ятати цю найбільшу трагедію українського народу в нашій історії, ми повинні робити все для того, щоб жодних гібридних війн проти України ніколи більше не було», – сказав у своїй промові посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Під час акції було зачитано імена 85 дітей, які загинули під час Голодомору у Дніпропетровській області. Після цього учасники запалили свічки, з яких виклали напис «1932–33», та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Організаторами акції пам’яті виступило посольство України в Чехії та міжнародна асоціація українців «Євромайдан». Окрім Праги, до акції в Чехії долучилися також міста Брно та Ліберець.

Міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті!» ініційована Світовим конгресом Українців і підтримана Міністерством закордонних справ України, Українським інститутом національної пам’яті та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Триватиме вона до 24 листопада цього року – Дня пам’яті жертв Голодомору.

До цієї дати щодня учасники акції по всьому світу зачитуватимуть нові імена 85 померлих від Голодомору дітей із різних областей України та вшанують їхню пам’ять, запаливши символічні свічки.

За перебігом акції можна стежити на веб-сторінці «85-і роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам’яті. На інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.

В УПЦ КП заперечили твердження МП про нібито заборону Філаретові балотуватися на главу єдиної церкви

«Москвою робиться чергове інформаційне вкидання. Його явна мета – ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що підходить до успішного завершення»

Поліція кваліфікує напад на Гандзюк як убивство

Слідчі змінили кваліфікацію нападу на херсонську громадську діячку Катерину Гандзюк на вбивство. Про це повідомляє Національна поліція.

Тепер кримінальне провадження розслідується як умисне вбивство, скоєне з особливою жорстокістю групою осіб на замовлення.

В поліції уточнюють, що розслідуванням замовників вбивства займається Служба безпеки України, однак поліцейські надають необхідну допомогу.

Політики в Україні і за кордоном вимагають притягнути до відповідальності винних у замаху на Гандзюк, від наслідків якого вона лікувалася в київському опіковому центрі.

4 листопада активісти та друзі Катерини Гандзюк повідомили про її смерть.

Відому херсонську громадську діячку, виконувачку обов’язків керуючого справами Херсонської міськради Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Її літаком доставили на лікування до Києва і надали охорону.

Читайте також: Гандзюк: я досі не знаю імені замовника нападу на мене

Трьох затриманих за підозрою в нападі на Гандзюк тримають під вартою, ще одного – відпустили під домашній арешт.

Правову кваліфікацію справи правоохоронці змінювали кілька разів: від «хуліганства» через «умисні тяжкі тілесні ушкодження» до «замаху на вбивство». 3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

24 вересня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що у справі активістки з’явилась додаткова кваліфікація – замовне вбивство.

Copyright © 2019  НАКИПІЛО  All rights reserved   |   громадянський портал | мережа правди | dmnsa | sellines| купуй!