Become Successful with Web Hosting

Daily Archive: 05/02/2019

Синод Православної церкви України ухвалив низку рішень на своєму першому засіданні

Синод Православної церкви України на своєму першому засіданні 5 лютого серед основних рішень затвердив склад синоду, затвердив титули архієреїв помісної церкви, ухвалив статут управління для єпархій і визначив відповідальних за сфери військового духовенства, духовної освіти, соціального служіння та зовнішні церковні зв’язки.

Як йдеться в повідомленні на сайті ПЦУ, постійними членами синоду визначені патріарх Філарет, митрополити Макарій та Симеон.

«Вирішено, що святіший патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій та монастирів міста Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря)», – йдеться в повідомленні.

Крім того, учасники синоду обрали ректором Київської православної богословської академії (замість митрополита Епіфанія) протоієрея Олександра Трофимлюка.

Для захисту людей, які перебувають «на окупованих територіях України та в Російській Федерації» утворили «Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі». Її очолив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Повідомляється, що участь в синоді взяли всі його члени, крім архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, якого, за даними ПЦУ, госпіталізували із загостренням серцево-судинного захворювання.

Перше засідання синоду Православної церкви України проходило у митрополичому будинку при соборі святої Софії Київської.

3 лютого на літургії в Соборі Святої Софії Київської відбулася інтронізація глави Православної церкви України Епіфанія.

 

 

 

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

На службі Сталіна і Путіна. У Росії до війни проти України на церковному фронті долучились і деякі ліберали

«Тричі неканонічна» УПЦ (МП). Томос для України кардинально змінив ситуацію

Філарет про Собор, конкурентів Епіфанія і шантаж КДБ

УПЦ (МП) у Криму благословляє окупантів на захист Росії і освячує їхню зброю

10 лютого на фестивалі Berlinale відбудеться світова прем’єра фільму про Голодомор в Україні

В рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю Berlinale 10 лютого відбудеться світова прем’єра фільму «Містер Джонс» (інша назва «Гарет Джонс» – ред.) про Голодомор в Україні. Як повідомили у Держагенстві з питань кіно, історичний трилер Агнешки Голланд буде представлений у головній конкурсній програмі фестивалю.

«Для нашої країни надзвичайно важливо на поважних міжнародних форумах говорити  і доносити правду про масштаби трагедії, описаної у фільмі», – розповів міністр культури Євген Нищук про фільм, що є спільною продукцією Польщі, Шотландії, Німеччини, Бельгії та України.

За даними Держкіно, також на Берлінському кінофестивалі двоє українських кінематографістів Аліна Горлова та Нікон Романченко візьмуть участь у щорічному форумі BerlinaleTalents.

7-15 лютого на Європейському кіноринку 69-го Berlinale працюватиме український національний стенд під слоганом #UkraineIsYourDestination, ключовим елементом айдентики якого стали мотиви робіт української художниці Марії Примаченко.

Триватиме 69-й Берлінський міжнародний кінофестиваль з 7 до 17 лютого.

«Берлінале» – міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу. Він щорічно проходить у столиці Німеччини Берліні. Головна особливість фестивалю – увага до прогресивного та інтелектуального кіно на гостру соціальну тематику.

До 2031 року населення України скоротиться на 2 мільйони 700 тисяч – Інститут демографії

Населення України до 2031 року скоротиться на 2,7 мільйона людей (6,8%), до 39,5 мільйонів, повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова.

«Чисельність населення з урахуванням Донбасу, але без урахування Криму, з нинішніх 42,2 мільйона осіб на початок 2031 року знизиться до 39,5 мільйонів, а чисельність працездатного населення (за європейськими стандартами від 20 до 64 років) зменшиться з поточних показників 26,9 мільйона – до 24 мільйонів осіб через відтік робочої сили за кордон», – повідомила Лібанова.

За її словами, на стрімке скорочення кількості населення не стільки впливатиме народжуваність чи смертність, скільки тенденція зростання трудової міграції українців.

«Два роки тому український бізнес був упевнений, що нестача робочої сили їх ніколи не торкнеться. Зараз вони отямилися і зрозуміли, що це реалії ситуації в Україні», – заявила Лібанова.

За даними Мінсоцполітики, торік за межами України працювали 7-9 мільйонів громадян. Кількість тих, хто постійно перебуває за кордоном оцінюють у понад 3 мільйони людей.

Держслужба статистики повідомляла, що на кінець 2018 року чисельність населення в Україні становила понад 42 мільйони 200 тисяч людей.

Востаннє перепис населення в Україні проводили у 2001 році. 

Copyright © 2019  Накипіло  All rights reserved   |   громадянський портал | мережа правди | sellines