Daily Archive: 18/02/2019

Для водіїв в Україні спростили процедуру передачі номерних знаків

Перезакріпити індивідуальні номерні знаки на автомобілях в Україні стало легше, повідомляє сервісний центр МВС на сторінці у Facebook.

«Власник ІНЗ може перезакріпити його за іншим належним йому транспортним засобом або передати його власникові іншого транспортного засобу, подавши до будь-якого територіального сервісного центру МВС пакет необхідних документів», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, раніше перезакріплення здійснювали на підставі довідки, яку можна було отримати винятково в головному сервісному центрі МВС.

Індивідуальний номерний знак можна замовити в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС незалежно від місця реєстрації. У грудні минулого року запрацювала онлайн-послуга перевірки можливості замовлення певного ІНЗ в «електронному кабінеті водія». 

Дайвери затопили у кар’єрі бюст Леніна

У Новомиколаївському кар’єрі поблизу Дніпра на глибину 34 метри дайвери опустили бюст Володимира Леніна. Як розповів Радіо Свобода один з ініціаторів проекту, інструктор з дайвінгу Андрій Воробйов, таким чином дайвери поповнили підводний парк скульптур, який понад 10 років створюють у водоймі.

«Він (бюст – ред.) зроблений з епоксидної смоли, яка не руйнується під впливом вологи. Там стоїть ім’я автора і дата – 1983 рік. Його хотіли розбити й зламати, він пошкоджений практично з усіх сторін. Це неполітична акція, це суто дайверський експонат. Ми за здоровий спосіб життя, а дайвінг – це його частина», – сказав Андрій Воробйов.

За словами Воробйова, бюст, як припускають, колись стояв в одному з палаців спорту Дніпра. Перед затопленням дайвери домалювали бюсту вуса і бороду та одягли жовту косинку. 

Новомиколаївський кар’єр під Дніпром – колишній гранітний кар’єр, затоплений водою після завершення виробок. Тепер там діє парків підводних скульптур, наразі єдиний такий в Україні.

 

Виставку «Квантовий стрибок Шевченка» у столичному метро закривають через вандалізм – музей

Виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» у столичній підземці закривають достроково через вандалізм, повідомляє Національний музей Тараса Шевченка на своїй сторінці у Facebook.

«Цими вихідними більшість постерів виставки було знищено молодим чоловіком, озброєним ножем. За 10 днів експонування виставки організатори отримали сотні позитивних відгуків від відвідувачів. Радість від впізнання, неочікувані паралелі, сміх, хороший настрій і бажання прочитати/перечитати Шевченка – основний меседж цих повідомлень. Звісно, не обійшлося без негативних коментарів, ми очікували такої реакції, але сподівались цивілізованого діалогу», – йдеться в повідомленні.

У музеї заявили, що засуджують «прояви агресії» щодо художнього виявлення та виступають за культурний діалог. 

«Акти подібного вандалізму і агресії не лише порушують закони України, але і заперечують саму спробу створення мультикультурного простору, штовхають нас до тоталітарного суспільства, коли окрема група людей вирішує, яке мистецтво має право на існування, а яке є «дегенеративним» або «неправильним», – заявили у музеї Тараса Шевченка, який і експонував спільно з автором Олександром Греховим виставку у київському метрополітені.

Виставка «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» відкрилася на станції метро «Тараса Шевченка» 10 лютого і мала працювати у столичній підземці до 10 березня. На постерах Тарас Шевченко був представлений у низці образів – співака Елвіса Преслі, головного героя «Піратів Карибського моря» Джека Горобця, «Людини-павука» та мексиканської художниці Фріди Кало.

Поет та художник Тарас Шевченко є культовою для українців особистістю, одним із символів України.

На Львівщині почали спецоперацію з вакцинації школярів від кору

Сьогодні у Львівській області розпочалась кампанія з вакцинації школярів від кору. Близько 50 тисяч дітей, які не були раніше щеплені, вакцинують протягом трьох тижнів за згодою їхніх батьків, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Під час перевірки даних, на Львівщині виявили майже 50 тисяч невакцинованих від кору дітей, заявила у Львові під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина.

«Ця кампанія націлена на дітей, які пропустили щеплення від кору і краснухи. У нас пропустили планові щеплення, з різних причин, на 2017 рік 800 тисяч дітей. У Львівській області були невакциновані 22 000 дітей, а коли ми звірили дані, ця цифра зросла удвічі», – каже Стефанишина.

Від початку цього року у Львівській області на кір захворіли 3446 людей, одна жінка померла. Оскільки в регіоні найбільша кількість осіб, у порівнянні з іншими, тому Міністерство охорони здоров’я почало звідси спецоперацію з вакцинації. Щеплення проводять в медичних амбулаторіях, а також створені мобільні групи з лікарів та медичних сестер, які проводять щеплення у школах. Батьки можуть бути присутні.

«Мобільні групи укомплектовані фахівцями, які проходили навчання», – говорить Володимира Курпіта, генеральний директор Центру Громадського здоров’я МОЗ України.

Зараз на Львівщині є 45 тисяч вакцин, ще близько 70 тисяч довезуть цього тижня. За словами представників МОЗ, це якісні вакцини бельгійського і американського виробництва. Щеплення проводяться безкоштовно.

МОЗ рекомендуватиме іншим областям провести масове щеплення дітей. А такі посилені заходи, як на Львівщині, проведуть у Закарпатській, Рівненській, Івано-Франківській областях.

Від початку цього року в Україні на кір захворіли майже 22 тисячі людини, з них 2 дітей і 6 дорослих померли.

,

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Ще понад три тисячі українців захворіли на кір минулого тижня – МОЗ

Протягом минулого тижня на кір захворіли 3264 людини – 1545 дорослих та 1719 дітей. Про це повідомили у міністерстві охорони здоров’я України.

«Минулого тижня помер один українець – недуга забрала життя 18-річного студента. Відомості про його щеплення відсутні, але відомо про супутнє захворювання, що спричинило тяжкі ускладнення від кору. МОЗ України висловлює співчуття рідним та нагадує про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани», – зазначили у міністерстві.

Загалом цього року померло вже вісім людей, серед яких дві дитини. Минулого року кір забрав 16 життів.

Читайте також: Масштабна кампанія з вакцинації школярів на Львівщині стартує 18 лютого – ОДА

«Найбільше хворіють на кір саме в тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. Загалом із 28 грудня 2018 року до 8 лютого 2019 року на кір в Україні захворіло 21355 людей – 9304 дорослих та 12051 дитини. Найвищі показники захворюваності – у Львівській (загалом 3 446 людини: 1152 дорослих та 2294 дитини), Рівненській (1927: 661 дорослих та 1266 дітей), Вінницькій (1901: 826 дорослих та 1075 дітей),  Хмельницькій (1542: 834 дорослих та 708 дітей) областях і м. Київ (1791 людей: 1007 дорослих та 784 дитини). 

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Copyright © 2019  НАКИПІЛО  All rights reserved   |   громадянський портал | мережа правди | dmnsa | sellines| купуй!