Daily Archive: 07/03/2019

Біатлон: норвежці виграли першу гонку ЧС, українці сьомі

Збірна Норвегії з біатлону виграла першу гонку чемпіонату світу, який 7 березня стартував у шведському Остерсунді.

Норвезька четвірка виграла змішану естафету, другими фінішували німці, третіми – італійці.

Українська збірна, що складалася з Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Артема Прими та Дмитра Підручного, фінішувала на сьомому місці.

На фініші Підручний опинився вище за Мартена Фуркада, титулований фінішер французької команди привів збірну лише до восьмої позиції.

Всього в цьому старті брали участь 26 команд.

8 березня чемпіонат світу продовжиться спринтерською гонкою серед жінок. Початок цього змагання – о 17:15 за Києвом.

У Києві відзначили переможців конкурсу на честь Героя Небесної сотні Сергія Кемського

У Києві 7 березня нагородили переможців студентського конкурсу на честь Героя Небесної сотні, історика й політолога Сергія Кемського. Переможці, серед яких студенти з Києво-Могилянської академії, Київського педагогічного університету імені Бориса Грінченка та «Львівської політехніиа», отримали грошові винагороди на подальшу наукову діяльність.

Конкурс, оголошений 31 жовтня 2018 року,  тривав до 10 лютого 2019-го, члени журі (поміж яких науковці, громадські діячі, історики, експерти музейної справи) ознайомились роботами понад 30 учасників з 20 вишів України.

Конкурс організували Національний музей Революції Гідності, громадська організація  «Родина Героїв Небесної Сотні» у рамках програми «Відзнаки Героїв». За результатами отриманих матеріалів видадуть збірник наукових праць. Цей матеріал може бути використаний в експозиційних та освітніх програмах Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, повідомив директор Комплексу Ігор Пошивайло.

«Дослідження, надіслані на конкурс, охоплюють такі сфери, як політика пам’яті, різні аспекти Революції гідності та її регіональні особливості. Студенти також дослідили, як події Майдану вплинули на міжнародну політику, тощо», – розповів Пошивайло у коментарі Радіо Свобода.

Сергій Кемський – історик, політолог, журналіст, народився у Керчі в родині моряка. Співзасновник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив. Його наукові розвідки публікували друковані та онлайн-видання. Перекладав з англійської. Загинув від снайперської кулі на вулиці Інститутській. Герой України. Герой Небесної Сотні. 

Найближчими вихідними курсуватиме 120 пар поїздів – УЗ

В «Укрзалізниці» повідомили, що найближчими вихідними Україною курсуватиме 120 пар поїздів, які перевезуть близько 500 тисяч пасажирів. За даними відомства, найбільше мандрівників вирушить до Західної України та півдня країни.

«У період масової, так би мовити, «святкової» міграції українців, концентруємо на цьому свої зусилля та потужності пасажирської кампанії. Знаючи потреби пасажирів, розробляємо графік руху поїздів та схему використання рухомого складу для максимального задоволення попиту на перевезення в ці дні», –​ розповів очільник «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

Згідно з повідомленням, 160 тисяч місць організували до Західної України та зворотно, понад 130 тисяч – південь і звідти, 50 тисяч – у донецькому напрямку, 40 тисяч – у харківському.

«Укрзалізниця» до Міжнародного жіночого дня призначила 19 додаткових поїздів, зокрема, з Києва до Львова, Ковеля, Ужгорода, Чернівців, Дніпра, Одеси та на інших міст.

Міжнародний жіночий день 8 березня є вихідним в Україні, тому дні з п’ятниці, 8-го до неділі, 10-го березня 2019 року будуть неробочими.

Випускникам шкіл в Україні замість атестата видаватимуть свідоцтво – Міносвіти

У Міністерстві освіти і науки України повідомили про рішення замінити видачу досі звичних атестатів випускникам (11-12 класів) на свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в Росії, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена», – повідомила профільний міністр Лілія Гриневич.

Вона також додала, що школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти.

«Вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу. Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад», – повідомили у міністерстві.

Повідомляється, що документи про закінчення школи адаптують для осіб з порушеннями зору – їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

Нині в Україні триває реформа «Нова українська школа» в освітній галузі.

Copyright © 2019  НАКИПІЛО  All rights reserved   |   громадянський портал | мережа правди | dmnsa | sellines| купуй!