Шістьом фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму продовжив до 15 червня арешт шести фігурантам сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», повідомило у фейсбуці громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Згідно з повідомленням, через те, що суд закрили на карантин судове засідання проходило в закритому режимі.

«Досі суд ще не розглянув апеляційну скаргу на продовження запобіжного заходу від 11 березня 2020 року. У той же час сьогодні, 23 березня, проходить чергове продовження запобіжного заходу, ще до розгляду законності та обґрунтованості попереднього», – розповів адвокат Еміль Курбедінов.

За інформацією активістів, суд розглядав клопотання звинувачення щодо Тофіка Абдулгазієва, Османа Аріфмеметова, Біляла Аділова, Фархода Базарова, Джеміля Гафарова і Рустема Сейтхалілова.

Співробітники ФСБ Росії, МВС Росії і Росгвардії 27 березня 2019 року провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24 активісти за звинуваченням в участі в забороненій у Росії і анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар. Ще один – Едем Яячиков – зник, його місцеперебування невідоме з 27 березня 2019 року.

Раніше представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня 2019 року в анексованому Криму, закликав до їхнього негайного звільнення з російського СІЗО.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що заклики представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра звільнити заарештованих активістів «Кримської солідарності», громадських журналістів у Криму викликають «подив».

коментуйте:


 
Copyright © 2021  НАКИПІЛО  All rights reserved   |   громадянський портал | відверто | digital | біржа | базар | meneedit